Vražedná „uherská voda“

Vražedná „uherská voda“

V soudní síni byli ti, kteří se přišli podívat na proces s urozenou Kateřinou z Komárova a na Pičíně, vzrušeni na nejvyšší možnou míru. Nikdo z nich nevěří, že by se šlechtična, jejímž manželem je Jan Bechyně z Lažan, karlštejnský purkrabí a mocný státní úředník, mohla dostat před soudní stolec.
Vzácné tulipány

Vzácné tulipány

Za základ arabských parfémů se pokládá jasmín, jantar pižmo a oud. Oud je látka nesmírně drahá a v přírodě nesmírně řídká. Obsahují ji pouze pryskyřice některých subtropických stromů. Neméně důležitou složkou je květový olej, známé jsou především jeho nezaměnitelné růžové formy.
Místo parfému pekelný stroj

Místo parfému pekelný stroj

Komunisté si na vůně na konci čtyřicátých let nijak zvlášť nepotrpěli. Po oholení stačil řadovým členům Pitralon stejně jako předsedovi jejich partaje a šéfovi vlády v roce 1947 Klementu Gottwaldovi. Ani „štramák“ Rudolf Slánský, který se tak rád nechal fotit se svazačkami, si nedovolil vonět jinak.
Souboj kvůli parfému

Souboj kvůli parfému

Začalo to zcela nenápadně, vůbec nic nenasvědčovalo, že by se z téhle nicotné aférky mohlo zrodit drama, v němž půjde o život. Michael Nareff, jedna z hvězd pařížské Opery se nechal odvézt kočárem ke svému výrobci vůní Jeanu Tillymu.
Caesar a Kleopatra

Caesar a Kleopatra

Vládkyně egyptské říše Kleopatra mručela slastí jako kočka. Podrobovala se právě masáži, při níž jí kleštěnec vtíral do pokožky vonné oleje, jejichž základní součástí byla myrha, lotos, skořice, šafrán a majoránka. Kleštěnec byl odborník v tomto oboru a dokázal smíchat bylinky a květy v tak úžasném poměru, že se z vůně tohoto balzámu dokázala vyvolat ty nejdivočejší myšlenky.
První vůně i hřích

První vůně i hřích

Hospodinovi něco chybělo a vztekalo ho, že nemůže přijít na to, co to je, zvlášť když byl vševědoucí. Kdyby se jeho andělé dozvěděli, že neví, co mu schází, byl by jim k smíchu. Ke všemu ho od rána svědilo v nose. Několikrát si kýchl a andělé vychovaně unisono pronesli: „Pozdrav pánbůh, Hospodine.“
Historie a tradice parfémů

Historie a tradice parfémů

Tradice pánských parfémů je stejně stará jako tradice parfémů dámských.salieri flacon. Název „parfém“ vznikl ze slovního spojení „per fumun“ – „skrz kouř“.
Rozhovor se zakladatelem firmy

Rozhovor se zakladatelem firmy

Rád začínám vyprávění citátem Oscara Wilde, se kterým se ztotožňuji: „Mám jednoduchý vkus, spokojím se vždy s tím nejlepším“(smích). Ovšem nepleťme si dva základní pojmy „luxus“ z pohledu mimořádné kvality zboží a snobství z pohledu předražených značek.
Stručně o parfémech Salieri

Stručně o parfémech Salieri

Parfémy Saliery se vyznačují velmi čistými tóny vysoce kvalitních vonných esencí, které vytvářejí harmonické, zcela unikátní kompozice vůní. O mimořádné kvalitě svědčí také prestižní ocenění Zlatý pohár veletrhu Interbeauty Prague 2014, které bylo uděleno společnosti Salieri za tuzemskou výrobu s mimořádným obsahem 35 % vonné látky a inovativní kosmetickou metodu obnovení původních prvorepublikových receptur.